Bu kompozitşık mevki ve yoğunluktan doğan çok katlı binalar, kombine konutların üzerine insanoğluın eskisi kadar komünikasyon içinde olmamalarını sağlayan sosyalleşme problemleri de bir araya gelince yaşanmış olan bu kargaşa zeminının düzene girmesi kucakin binalarda bir apartman yönetimi oluşturma durumu zorunluluk haline geldi. Apartman sakinlerinden oluşturulabilen bu apartman yönetimi gereklilik evetğundan bu el ile baş başa apartman kucakin bir menajer seçiliyor.

Apartman yönetimi kimlerden oluşur ve görevleri nelerdir?
Apartman yönetimi kucakin ilk olarak yöneticinin seçilmesi gerekir. Intihap yaparken apartman yönetimi kimlerden oluşur sorusunun cevabını öğrenmek ve buna bandajlı tutmak önemlidir. Apartman yöneticisi oylar ile seçilir ve seçildikten sonra bazı görevleri vardır. Bu görevler;

· Apartman sakinleri tarafından var ise ev sahibi ve mevki sahipleri tarafından belirlenen kararları namına getirir,

· Apartmanın korunması, hizmetı, tamirı ve tedbirleri karşı tüm yetkilere sahiptir.

· Genel el hizmetleri, ismet ve hizmet hizmetleri, asansör, kalorifer, canlılık, güvenlik ve sigorta hizmetlerinden sorumludur.

· Genel olarak tüm hizmet, tamir, ismet ve sair giderler kucakin apartman sakinlerinden belirlenen tarihlerde aidat alarak apartman ihtiyaç ve giderleri kucakin maddi payanda tuzakır.

· Tekmil hasılat ve giderleri defterde tutar ve aldığı aidatların makbuzunu keser.

Apartman sakinleri tarafından bir apartman yöneticisi atanamaz ise bu durumda devreye Profesyonel Apartman Yöneticisi girer.

Profesyonel Apartman Yöneticiliği Nedir?
Tıknaz yaşam alanlarının artması ile bazı iş kolları ortaya çıkmaktadır. Profesyonel Apartman Yöneticiliği de bu iş kollarından biridir.

Son yıllarda iş gücü ve insanoğluın zamanla yarışırken kendi hizmetleri dışında diğer bir hizmete hengâm kocaoğlanramamalarının kebir bir dert olması nedeniyleünden apartmanda canlı kişilerin genellikle bu tür yöneticilik hizmetleriyle ilgilenecek vakitlerinin olmaması amma ıztırari olan bu durumu yapmaları genellikle apartman yaşantısında sorunlara sistem açıyor. Bu problemleri haricen meraklı kişilerin düzenlemesi herkesi bu anlamda kıvançlı eden bir durumdur. Katman maliklerinin bu süreci kolaylık bir şekilde çözmek istemeleri üzerine bu alanda bilirkişi kişilerden payanda tuzakıyorlar.

Apartman yönetimini haricen tarafsız ve bilirkişi zevat tarafından kuruluşlmasının apartman sakinleri arasındaki ortaya çıkabilecek bazı problemlerı ortadan kaldırıyor. Elan ahenkli, otoriter ve hayır bir şekilde el katkısızlanmış oluyor. Bu meraklı apartman yöneticiliği karşı sertifika programları bulunmaktadır. Terbiye tuzakınan bu yöneticilik sistemi iş istidamı açısından da kebir bir ögönen taşımaktadır.

izmir apartman yönetimi
İzmir apartman Yönetim firmaları
İzmir Bina Yönetim firmaları
İzmir Site Yönetim firmaları
izmir apartman yönetimi şirketleri
izmir apartman Yöneticiliği
izmir Bina Yöneticiliği
izmir Site Yöneticiliği
Profesyonel Apartman yöneticiliği İzmir
Profesyonel Apartman yöneticiliği ücretleri
Apartman Yönetimi firmaları Fiyatları izmir
İzmir Apartman yöneticiliği Fiyatları
İzmir Dışarıdan yönetici ücretleri
Kurumsal Site yönetimi İzmir
Profesyonel Site Yönetimi İzmir