Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye âdemış, cihan üzerinde mukannen alanlarda ülkemizi oyun etmesiyle öne çıdem bir Fen Eşı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak yalnız başına öne çıdem en kebir miktarda ilaç yürekerik patentinin adalet sahibidir. Bu zamana denli yaptıkları buluşlar ve ilaç kesimünde çoğu kebir adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çhileışmak istediği sahaı genişletmek talip Alkoçlar, orantığı Metehan Yeşil ile yanında kurmuş oldukları Ar-Ge isminde yetişekın genel resi beyıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na nazaran insanoğlunun haber cebelarcığının yanında farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çhileışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak dizgesel bir sentetik zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Salt Ar-Ge projesiyle sürdürmek istemeyen sarrafiyearı valörında ülkesini mütemadi oyun fail Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı patent sarrafiyevuruları ile bile meşhurdur. 143 adet sarrafiyevurulmuş ve 280’den lüks beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların yanında ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT doğrusu ivedili gelişen vakalarda hızlı sonuç hileınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Kulübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Fen Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilgi insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle yanında tekrar bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Yerında imdi sadık bir bilirkişi olmasıyla yanında kimsenin ayırt edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda kebir bir öneme mevla olan Alkoçlar, Cihan çapında yer edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk defa sürülen flavonol glikozit esaslı sarhoş olmak üzere antiviral deşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Besin, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu deşke tam olarak 21 pare bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise umum ortada en çok patent sarrafiyevurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Fen Eşı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çhileışmalarla âdemiyet geçmişine faydasını hiç nakıs etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı kuruluşsı sebebiyle dobra meselelere her sene imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü özetlar elde etse de katiyen çhileışmalarından vazgeçmemiş mütemadi olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle incitmebeni terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez yanında sarhoş olmak üzere terapi yönünde geliştirdiği deşkeleri keşfederek âdemiyet geçmişine kebir bir muavenetı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde sağlam bilinmese bile temelı maliyetli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek uçlanmak icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha güçlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Salt bilindik şeylerin üzerinde çhileışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çhileışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çhileışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde bulunan birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu aha bile sükselı olmuştur. Hiçbir kötü (yer tesir) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile daha sonra ise 25’e yaklaşan ülkede müsaadeı münfailtır. Tüm çhileışmalarına tam odak çhileışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten bile sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar tek Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde bile birsonsuz şirketin şirket ve kurucu kadrosunda yer almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin Kuma Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli resi beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve envestisman kompradoryla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli resi beyıdır.
Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Başbuğ Muavinsıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma isminde bir Eczanenin Yönetim Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve geliştirdiği onlarca deşkenin yanında insanoğluna yarayacak meseleler üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle günce hayatta yerıkların geçmesi yürekin mukannen bir çağı beklesek de kimiları lakırtııcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem bile yürekerisinden kolay bir biçimde terapi edebilmek yürekin bu kullanılıyor. Ayrıca seksüel meselelev bozukluğunu da terapi geçirmek yürekin kullanılmaktadır. Salt bununla kalmamış coşkunluke karşı mukavemetli ve güçlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere mevla olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde patent sarrafiyevurularının 2000 adetine yaklaşanın adalet sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı meseleleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çhileışsalar da Alkoçlar her çağ kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala legal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle uzun periyodik kapanmalara ve sosyal yaşamdan münezzeh zaruri konut istirahatlarine maruz mütebaki cihan toplumlarında birsonsuz alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hız kazanmış durumda.

Mevzuyla alakadar görüşünü bildirme fail Spektral Holding Yönetim Müesses Eşresi beyı Erdal Can Alkoçlar bu devir ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle şahsi bilişim ve teknolojik amortisör inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce lüzumlu ilaç, lüzumlu mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi alakadar sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine kuruluşlabilecek en güzel katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kesimünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Fen Eşı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine kebir miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna nüsha çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da kebir gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Yatırım Ar-Ge Şirketinin kurucu orantığıdır ve aynı zamanda resi beyıdır. Ülkemizde yer saha sair bilgi adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok kebir bir miktarda farmasötik deeğlenceli patentinin adalet sahibi olması ve sarrafiyevurusunu ilk karşılayıcı zat olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı antreimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın esas ammaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni sahaında çhileışmalarını mütemadi çokleterek mütemadi faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birsonsuz misil Türkiye Yılın Fen Eşı ödülüne layık görülmüştür. Salt ülkemizde bileğil vatan dışında doğrusu global anlamda da birsonsuz ödülleri alarak bulduğu farklı çareların muhaliflığını almıştır. Tutarlığı olan Metehan Yeşil ile yanında dobra meselelere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çhileışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz yürekin yararlı olmasını düşündüğü çarelarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı meselee yarayacak çareları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar birsonsuz farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken nüsha faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye sarrafiyeladı.

Ülkemizde faaliyet gösteren ve bu alanda çhileışmaları bulunan Spektral Yatırım Bankası Eş Başbuğı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ilhak değer yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik sahaındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda yer saha bir kızıl sahası ile yanında sarrafiyelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki eder bileğmeseleikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun çakılı değer yahut miktara mevla “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Yatırım Bankası Başbuğ Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Ekip’a basıcı uyuşturucu ruhsatları ile katkısızlanabileceğine uyanıklık çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Ekip uyuşturucu ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak legal ast kuruluşsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakadar bile haber veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni sehim modülü(staking) projemize daimî teminat olarak meseletiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit pres müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir uran teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Anlatım No.akarsu ve 18.06.2020 neşriyat tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası sarhoş olmak üzere dü endüstriyel hammadde uyuşturucu sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen makalelı açıklamada ufuklerine yer verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye kebir ilhak değer sağlama potansiyeline mevla olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve neva yalıtımı gerekli olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Kurumını gerçekleştirdiğimiz pomza uyuşturucu sahasının ise tabii gereç kuruluşsındaki verimsizluklar sebebiyle erdemli derecede ısı ve neva yalıtımı özelliklerine mevla. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan erdemli oranlarda izolasyon katkısızlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik yeryüzü planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili uyuşturucu sahalarının orantı vadede CRIRSCO kriterlerine yaraşıklı rezerv sabitleme raporları düzenlenerek çecik yeryüzüı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada yer saha ilimlara nazaran antrparantez, TBY Holding sabık kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar gözetiminde Alman Dirlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar