Kerem Hasanoğlu genç evetşta gerçekleştirdiği yatırımlar, ulusal ve uluslararası çtuzakışmalarla tanılamanmaktadır. Kendisi ilk, midi ve ortaöğretim öğretimini TED Ankara Koleji’nde tamamlamıştır. Önce Bilkent Üniversitesi Iktisat bölümünde öğrenim görmüş, peşi sıra Bilkent İşletme Veri Yönetimi bölümünü bitirmiştir.
Türkiye tarihinde ilkkez, bütün öğrencilerin ve akademisyenlerin birleşerek projeler üretmesiyle “şuurlu Gençler” hareketi hayata geçkintir. Bir sene sürmesi planlanan eylem akılalmaz ilişkin görerek yüzbinlerce gencin ülke sorunlarına dahil olmasını elde etmiştır. Türkiye’deki en koca gençlik hareketi olarak 2,5 sene sürerek aleladevücutü bir taşlıklımla rekor kırmıştır. Kerem Hasanoğlu, Ulusal Terbiye Vekilı, Gencelme Spor Vekilı ve YÖK Başbuğı ile protokoller imzalamıştır. Bu kurumlara da sosyal sorunların çözümü muhtevain tarihlerinde ilk misil tören düzeni imzalatarak sosyal mevzularda yan yana eylem etmelerine öncülük etmiştir.
Kerem Hasanoğlu, iş yazgıında biröte farklı markaya yaptığı yatırımlarla da tanılamanmaktadır. Aynı zamanda Kaput beziın Los Angeles kentinde UCLA (University of California) de anahtar eğitimi almıştır. Burayı da koca bir muvaffakiyetyla birincilikle tamamlamıştır.
İleri derecede ingiliz ingilizcesi bilen Hasanoğlu; uluslararası projelere de örutubet vererek biröte proje ve çtuzakışmayı hayata geçirmiştir. Kerem Hasanoğlu Babası Enver Hasanoğlu ile de Pediatri konularında biröte muvaffakiyetlı çtuzakıştıynet imza atmıştır.
Tekrar ulusal anlamda gerçekleştirdiği projelerden “Hernesne Sevgiyle Başlar” projesi sığınmacı çocukların toplumda kaynaştırılmasını hedeflemiştir. Bu konudaki farkındalığı arttırarak bütün toplumun, sanat adamıların, sporcuların ve ünlü adların desteğini de almıştır. Bu çtuzakışmaların sonucunda Dünyanın en koca kurumlarından olan IPA World aracılığıyla Amerika ve diğer ülkelere manken gösterilmek üzere Hasanoğlu’ndan icazet istenmiştir.
Kerem Hasanoğlu Babası Enver Hasanoğlu Uluslararası Pediatri Kurumunun kellekanlığını yürütürken, Kerem Hasanoğlu aynı kurumun Dış İlişkiler Direktörlüğünü yürütmektedir. Kerem Hasanoğlu Babası Enver Hasanoğlu’yla beraber Uluslararası bir kurumun başında olan ilk Türkler olarak ülkemiz muhtevain gurur kaynağı olmuşlardır.
Hassaten Kerem Hasanoğlu; biröte vakıf ve uluslararası kuruluşa, çtuzakışmalar ve projeler dair destek vermektedir.