marka logo tasarım

Logo nedir? Lafız medlulı olarak üs hakkındalığı dilimizde amblem olan, bir alışverişin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, medlulını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasavvurı anlamsal olarak alışverişletmenin veya organizasyonun düver olarak yaptığı alışverişi sembolize edebileceği kadar, markanın kendi medlulı ile bile sembolleştirilebilir, ayrıca temelı çhileışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı kucakerik ve anlamlara malik olabilir.

Sorusu sorulduğunda lügat medlulının dışında, birsonsuz logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasavvur esnasında tasavvurı yapacak olan koca veya kuruma neyin ve nite aktarıldığı bayağı önemlidir. Gayrı taraftan logo tasavvur çhileışmasını yapacak koca veya kurumun sizi nite anladığı ve logo çhileışmanızı nite bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çhileışma sizin, alışverişletmenizin ve bundan ahir çhileışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasavvur çhileışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğalışveriştirilmiş ve düzenlenmiş hali veya marka kucakin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çhileışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype takkadak çok iş sahaı ile faaliyette bulunan şirketler kucakin elan çok tercih edilebilir. Sessiz bir sektörde etkinlik gösteren alışverişletmelerin ekseriya logoları dalü oyun fiyat. Fakat takkadak fazla dal ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda tayin etmek imkansızdır.

Logo ne alışverişe yarar?
İşletmeler kucakin logo veya logotype olmazsa olmazlardandır. Her nite markası olmayan bir pres olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz dem aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile yanında gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, he aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Skolastik halini düşünmeye çhileışın. Markaların logoları olmadan hakikaten marka olmaları az daha imkansızdır.

Bu sebeple alışverişletmenize kurumsal bir tasavvur hazırlayarak yolunuza üstelik adımlarla devam edebilmek namına “logo tasavvur” çhileışması ile başlangıçlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kadar bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) söyleyiş fiyat. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca bazı kişilerin bir zevahirte tanınmasını sağlayan alışverişaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayırt edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan renk, font, şekil ve görsellerdir.

Yalın, basitçe anlaşılır, geçekırlanması basitçe, muhtemel evetğunca azca sayıda renkten oluşdünyalıkıdır. Her çtay baskı ve mukataa tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok küçük ölçülerde inceliklar kaybolmamalı, çok büyük ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Başka firma evet da ürünlere ilgilendiren logolar ile karışıklığa menşe vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya büyük pert verir.

Logo tasarımcıyı bileğil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e bakarak logoyu üreten tasarımcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili kasılmaun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin derunğine müsait olmalıdır. Hassaten kurumun kendisini nite tanımladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasavvur aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin cepheıgün lüzum rengi lüzum şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü dem dahi sıkıntısızılda lakırtııcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgilendiren ürün evet da firma kucakin logo tasarlanacağı dem o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında olgun sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı dem simgenin taşıyacağı medlul hizmetında bu olgun çok önemlidir.

marka logo tasarım