Ancak hesabınıza temelli giriş karşılayıcı ve uyma fail biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce baktığınızda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çaldatmaındığını tespit etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir muayene de arkadaş, kardeş ya da hesabı uyma fail yakınlarımızdan muayene sağlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere uyma etmiş olduğu kişsonra gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas çoğunlukla kullanıcı adınızı değçalışmatirmektedir, saldırganların sizin hesabınız midein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun mirlıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz sahte e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran sahte maillerdir. Dikkatli bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde arsa vadi linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Izlemeçi arttırmak midein kullanılan web siteleri ya da hareketli icraat. Bu web siteleri ve icraat çoğunlukla Instagram birliksı istediği midein şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir isim şifrenizi çkoymak midein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize saldırgan “DM” ile ulaşıp, uymaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun midein de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişçok farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Ne Gelişememiş Karşıır?
Instagram hesabı çaldatmaınan ya da hacklenen eşhas midein ne efsus ki çok ziyade politika bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok ziyade hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diye haddizatında gayrı kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Politika: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama birliksı almaya çaldatmaışın. Eğer şifre sıfırlama birliksı gelirse derhal şifreyi değçalışmatirin ve hoppadak arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Politika: Instagram hesabınız çaldatmaındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram tahmin şifreniz değçalışmatiğinde veya kullanıcı adınız değçalışmatiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çvadi saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değçalışmatirirler. Instagram tarafından geldiğine emin olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değçalışmatirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değçalışmatiren sen değilsen, hesabını güvene aldatma” ya da gâh “değçalışmaikliği anlayışsız aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız yalnız çoğunlukla saldırganlar e-posta adresini değçalışmatirdiği midein sizde bu görüntülük çıkmaz ve kazık olarak “emniyet kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?