Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, mürtefi lisans eğitimini Güçlü Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Kurum düzında İstanbul Aydın Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek bölümünde marka yapılışu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’bile ilk kere önemli üniversite kurumlarının Master Franchise örgülanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze derece yetişek bölümünde ev olarak biraşırı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En kebir ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kafalayarak cihan geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, konuşma, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası hareketli çkızılışmalar yürüten KALKO, biraşırı ayak topu, basketbol çakerübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene reislik yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde yan aldığı Oylumluçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin yanı gün Türkiye’nin en kebir özel mektep ve ağırşak derneği olan TÖDER’bile 6 senedir idare kurulunda yan almaktadır.

KALKO, yetişek düzında yaptığı sükselı girizgâhimlerden dolayı biraşırı düğün, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Terbiye Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında yetişek düzında projeler yürütmektedir. Her sene biraşırı öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile müşterek öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko